| Product Name | 9 Motors Straight Line Glass Edging Machine |
|---|---|
| Application | Building Material Shops, Manufacturing Plant, |
| Voltage | 380V 50Hz |
| Machine Dimension | 7400*100*2500mm |
| After-sales Service Provided | Field Maintenance And Repair Service |
| Product Name | Cater Wheels |
|---|---|
| Application | Glass Drilling Machine Tempering Machine Etc |
| Material | PU |
| Size | D38mm* M8*100mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Supporting Wheels |
|---|---|
| Application | Glass Edging Machine,DGU Machine,Insulating Machine |
| Material | Polyurethane |
| Size | Red Support Wheel 45*12*H32 |
| Size | Tennon Red Support Wheel 50*20*105 |
| Product Name | Supporting Wheels |
|---|---|
| Application | Glass Edging Machine,DGU Machine,Insulating Machine |
| Material | Polyurethane |
| Size | Red Support Wheel 45*12*H32 |
| Size | Tennon Red Support Wheel 50*20*105 |
| Product Name | Horizontal Glass Washing Machine |
|---|---|
| Application | Building Material Shops, Manufacturing Plant, |
| Voltage | 380V 50Hz |
| Machine Dimension | 5850mm*(width)3000mm*(height)3500mm |
| After-sales Service Provided | Field Maintenance And Repair Service |
| Product Name | Supporting Wheels |
|---|---|
| Application | Glass Edging Machine,DGU Machine,Insulating Machine |
| Material | Polyurethane With Aluminium Core |
| Size | Red Support Wheel 45*12*H32 |
| Size | Tennon Red Support Wheel 50*35*12Hole |
| Product Name | Diamond Drill Bits |
|---|---|
| Application | Glass & Ceramic Tile Drilling Holes |
| Material | Diamond Powder, Steel |
| Diameter | 3-200mm |
| Length | 75mm, 95mm, Other Sizes Can Be Customized |
| Compression Strength | ≥ 60(MPa) |
|---|---|
| Density | 500-550kg/m3 |
| Feature | Excellent Thermal Shock Resistance |
| Nominal Diameter | M10 |
| Rubber Rollers | Loading Table |
| Product Name | Diamond Drill Bits |
|---|---|
| Application | Glass & Ceramic Tile Drilling Holes |
| Material | Diamond Powder, Steel |
| Diameter | 3-200mm |
| Length | 75mm, 95mm, Other Sizes Can Be Customized |
| Product Name | Diamond Drill Bits |
|---|---|
| Application | Glass & Ceramic Tile Drilling Holes |
| Material | Diamond Powder, Steel |
| Diameter | 3-200mm |
| Length | 75mm, 95mm, Other Sizes Can Be Customized |