75mm 95mm Sintered Solid Diamond Drill Bit Precision Glass Drilling Bit
| Product Name: | Glass Diamond Core Drill Bit |
|---|---|
| Diameter: | 4~200mm |
| Length: | 75mm Or 95mm |
| Product Name: | Glass Diamond Core Drill Bit |
|---|---|
| Diameter: | 4~200mm |
| Length: | 75mm Or 95mm |
| Compression Strength: | ≥ 60(MPa) |
|---|---|
| Density: | 500-550kg/m3 |
| Feature: | Excellent Thermal Shock Resistance |
| Framematerial: | High-Quality Steel |
|---|---|
| Productname: | Heat Soak Furnace For Tempered Glass |
| Safetyfeatures: | Emergency Stop, Overheat Protection |
| Product Name: | Kevlar Aramid Rope |
|---|---|
| Application: | Glass Tempering Furnace |
| Material: | Kevlar Aramid Fiber |
| Product Name: | Glass Tempering Furnace Roller Sleeve |
|---|---|
| Application: | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material: | Kevlar Aramid Fiber Sleeve |
| Product Name: | Heaters Heating Spiral Coil |
|---|---|
| Application: | Glass Tempering Furnace For Heating Glass |
| Material: | Stainless Steel |
| Product Name: | Fused Silica Ceramic Rollers |
|---|---|
| Application: | Glass Tempering Furnace Machine |
| Raw Material: | Silica 99.8% |
| Product Name: | Vacuum Bagging Film For Laminated Glass |
|---|---|
| Film Width: | 1650mm, 2100mm, 2300mm, 2500mm, 2700mm, 3000mm |
| Roll Length: | 200meters |
| Product Name: | Supporting Wheels |
|---|---|
| Application: | Glass Edging Machine,DGU Machine,Insulating Machine |
| Material: | Polyurethane |
| Product Name: | 9 Motors Straight Line Glass Edging Machine |
|---|---|
| Application: | Building Material Shops, Manufacturing Plant, |
| Voltage: | 380V 50Hz |
| Product Name: | Kevlar Aramid Rope |
|---|---|
| Application: | Tamglass Glasston Tempered Glass Machine |
| Material: | Kevlar Aramid Fiber |
| Material: | Kevlar |
|---|---|
| Flexibility: | Flexible And Easy To Move In |
| Comfort: | Lightweight And Breathable |
| Thickness: | 2-20mm |
|---|---|
| Weight: | 50 KG |
| Material: | Rubber |
| Product Name: | Solid State Relay |
|---|---|
| Application: | Household Appliances |
| Power: | DC4V-32V AC24V-480VAC |
| Product Name: | Caster Wheels |
|---|---|
| Application: | Glass Drilling Machine Tempering Machine Etc |
| Material: | PU |
| Product Name: | Diamond Drill Bits |
|---|---|
| Application: | Glass & Ceramic Tile Drilling Holes |
| Material: | Diamond Powder, Steel |