| Specification | Detail |
|---|---|
| Model | ZM9325 |
| Feeding speed | 0.7~7m/min |
| Minimum glass size | 50mm × 50mm |
| Glass thickness range | 3mm~25mm |
| Power | 19.75kw |
| Overall dimensions | 7000mm × 1000mm × 2500mm |
| Machine weight | 3000kg |
| Max chamfer grinding | 2mm |
| Max bottom grinding | 3mm |
| Power motor | Jinlong/Xingdnogya/Mingliang |
| Voltage | 380V 50HZ (customizable) |