| Customized | Yes |
|---|---|
| Fda | Food |
| Warranty | 1 Year |
| Power | 60W |
| Packing | Plastic Packaging |
| Thickness | 2-20mm |
|---|---|
| Weight | 50 KG |
| Material | Rubber |
| Surface Finish | Smooth |
| Framework | Textile |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized | Yes |
| Joint Type | Vulcanized |
| Material | Rubber |
| Machinery Capacity | Customizable |
| Thickness | 2-20mm |
|---|---|
| Weight | 50 KG |
| Material | Rubber |
| Warranty | 1 Year |
| Power | 60W |
| Product Name | Universal Wheels |
|---|---|
| Application | Glass Drilling Machine Tempering Machine Etc |
| Material | Polyurethane |
| Size | D30mm* M14mm*90mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Universal Wheels |
|---|---|
| Application | Glass Drilling Machine Tempering Machine Etc |
| Material | Polyurethane |
| Size | D30mm* M14mm*90mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Fused Silica Ceramic Rollers |
|---|---|
| Application | Glass Tempering Furnace Machine |
| Raw Material | Silica 99.8% |
| Bulk Density | >1.98 (g/cm3) |
| Apparent Porosity | 7-11 (%) |
| Product Name | Universal Wheels |
|---|---|
| Application | Glass Drilling Machine Tempering Machine Etc |
| Material | Polyurethane |
| Size | D30mm* M14mm*90mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Universal Caster Wheels |
|---|---|
| Application | Glass Drilling Machine Tempering Machine Etc |
| Material | Polyurethane |
| Size | D25mm* M10mm*85mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Quartz Ceramic Roller |
|---|---|
| Application | Glass Tempering Furnace |
| Material | Silica ≥ 99.8% |
| Size | Customer Requirements |
| Certificate | CE, ROHS |