| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Rope |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Size | 12mm*4mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Heaters |
|---|---|
| Application | Glass Tempering Furnace For Heating Glass |
| Material | Alloy |
| Size | Customized |
| Packaging Details | wooden case |
| Product Name | Heaters Heating Spiral Coil |
|---|---|
| Application | Glass Tempering Furnace For Heating Glass |
| Material | Steel |
| Size | Customized |
| Usage | Industrial Electric Furnace Oven |
| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Sleeve |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber Sleeve |
| Diameter | 36mm |
| Size | Customized |
| Delivery Time | 150 DAYS |
|---|---|
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 10 SETS |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | VIBRAN |
| Delivery Time | 150 DAYS |
|---|---|
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 10 SETS |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | VIBRAN |
| Product Name | Universal Caster Wheels |
|---|---|
| Application | Glass Drilling Machine Tempering Machine Etc |
| Material | Polyurethane |
| Size | D25mm* M10mm*85mm |
| Size | Customized |
| Material | Kevlar (Aramid Fiber) |
|---|---|
| Uv Resistance | Moderate |
| Construction | Braided Or Twisted |
| Heat Resistance | Up To 450°C (842°F) |
| Applications | Marine, Industrial Lifting, Safety Lines, Military |
| Delivery Time | 150 DAYS |
|---|---|
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 10 SETS |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | VIBRAN |
| Delivery Time | 120 DAYS |
|---|---|
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 10 SETS |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | VIBRAN |