| Product Name | Glass Cutting Machine |
|---|---|
| Application | Building Material Shops, Manufacturing Plant, |
| Supply Scope | Loading Table, Cutting Table, Breaking Table. |
| Voltage | 380V 50Hz |
| Machine Dimension | 5,300*14,000*900mm |
| Product Name | CNC Glass Cutting Machine |
|---|---|
| Application | Building Material Shops, Manufacturing Plant, |
| Supply Scope | Loading Table, Cutting Table, Breaking Table. |
| Voltage | 380V 50Hz |
| Machine Dimension | 5,300*14,000*900mm |
| Product Name | CNC Glass Cutting Machine |
|---|---|
| Application | Building Material Shops, Manufacturing Plant, |
| Supply Scope | Loading Table, Cutting Table, Breaking Table. |
| Voltage | 380V 50Hz |
| Machine Dimension | 5,300*14,000*900mm |
| Product Name | Cater Wheels |
|---|---|
| Application | Glass Drilling Machine Tempering Machine Etc |
| Material | PU |
| Size | D38mm* M8*100mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Glass Diamond Core Drill Bit |
|---|---|
| Diameter | 4~200mm |
| Length | 75mm Or 95mm |
| Application | Stripping And Glass Hole Drilling |
| Material | Diamond Sand |
| Compression Strength | ≥ 60(MPa) |
|---|---|
| Density | 500-550kg/m3 |
| Feature | Excellent Thermal Shock Resistance |
| Nominal Diameter | M10 |
| Rubber Rollers | Loading Table |
| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Rope |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Size | 5.5*5.5mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Heaters |
|---|---|
| Application | Glass Tempering Furnace For Heating Glass |
| Material | Alloy |
| Size | Customized |
| Packaging Details | wooden case |