| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Rope |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Size | 12mm*1.2mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Sleeve |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber Sleeve |
| Diameter | 36mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Rope |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Size | 10mm*4mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Sleeve |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber Sleeve |
| Diameter | 25mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Sleeve |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber Sleeve |
| Diameter | 36mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Kevlar Aramid Rope |
|---|---|
| Application | Glass Tempering Furnace |
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Size | Can Be Customized |
| Specification | 250M Roll |