| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Rope |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Size | 10*4mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Rope |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Size | 5.5*5.5mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Rope |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Size | 5.5mm*5.5mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Kevlar Aramid Rope |
|---|---|
| Application | Glass Tempering Furnace |
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Size | Can Be Customized |
| Specification | 250M Roll |
| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Rope |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Size | 12mm*1.2mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Rope |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Size | 10*4mm |
| Size | Customized |
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Water Absorption | Low |
|---|---|
| Material | Kevlar Aramid |
| Melting Point | 500°C |
| Diameter | 3mm |
| Length | 100ft |