| Model Number | caster wheels |
| Material | Polyolefin, Polypropylene |
| Style | Customized |
| Customized Support | OEM |
| Place of Origin | China |
| Part of Plastic | PU; PP |
| Weight | 0.16 Kg |
| Condition | New |
| Product Name | UNIVERSAL CASTER WHEEL |
| Wheel width | 14mm |
| Diameter | 38mm |
| Screw length | 30mm |