| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Rope |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Size | 12mm*4mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Rope |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Size | 5.5mm*5.5mm,6mm, 8mm, 10mm Etc |
| Size | Customized |
| Product Name | Fused Silica Ceramic Rollers |
|---|---|
| Application | Glass Tempering Furnace Machine |
| Raw Material | Silica 99.8% |
| Bulk Density | >1.98 (g/cm3) |
| Apparent Porosity | 7-11 (%) |
| Product Name | Fused Silica Ceramic Rollers |
|---|---|
| Application | Glass Tempering Furnace Machine |
| Raw Material | Silica 99.8% |
| Bulk Density | >1.98 (g/cm3) |
| Apparent Porosity | 7-11 (%) |
| Product Name | Universal Caster Wheels |
|---|---|
| Application | Glass Drilling Machine Tempering Machine Etc |
| Material | Polyurethane |
| Size | D25mm* M10mm*85mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Heaters Heating Spiral Coil |
|---|---|
| Application | Glass Tempering Furnace For Heating Glass |
| Material | Stainless Steel |
| Size | Customized 14.2KW, 16.4KW, 19.68KW, 8.4KW Etc |
| Usage | Industrial Electric Furnace Oven |
| Product Name | Heaters Heating Spiral Coil |
|---|---|
| Application | Glass Tempering Furnace For Heating Glass |
| Material | Steel |
| Size | Customized |
| Usage | Industrial Electric Furnace Oven |
| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Rope |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Size | 5.5mm*5.5mm |
| Size | Customized |
| Product Name | Kevlar Aramid Rope |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Size | Can Be Customized |
| Specification | 5.5mm*5.5mm*250M Roll |
| Product Name | Glass Tempering Furnace Roller Rope |
|---|---|
| Application | Tempered Glass Machine Rollers |
| Material | Kevlar Aramid Fiber |
| Size | 5.5mm*5.5mm |
| Size | Customized |