| Είδος | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Υλικό | 100% Αραμιδική Ίνα Kevlar |
| Συνεχής Θερμοκρασία Λειτουργίας | -50°C ~ 260°C |
| Θερμοκρασία Αιχμής Βραχείας Διάρκειας | Έως 300°C |
| Εύρος Διαμέτρου | 2mm - 20mm (Προσαρμόσιμο) |
| Τυπικό Μήκος | 250m/ρολό, 500m/ρολό (Διαθέσιμα προσαρμοσμένα μήκη) |
| Χρώμα | Τυπικό: Κίτρινο (Προσαρμοσμένα χρώματα για μαζικές παραγγελίες) |
| Δομή Πλέξης | 8 κλώνων, 12 κλώνων (Προσαρμόσιμο) |
| Αντοχή σε Εφελκυσμό | ≥ 2800 N/mm² |
| Επιμήκυνση σε Θραύση | ≤ 3,5% |
| Αντοχή στη Φθορά | Εξαιρετική (Πέρασε 5000+ ώρες δοκιμής τριβής) |
| Αντοχή σε Χημικά | Αντιστέκεται σε οξέα, αλκάλια και κοινούς βιομηχανικούς διαλύτες |